Jak jsem se dostala ke svařování?

26.6.2021

Jaká malá jsem chtěla být veterinářkou. Jako větší, už na víceletém gymplu, mě hodně bavil dějepis a po knihách z časů středověku jsem se mohla utlouct. Jenže už tenkrát mi bylo jasný, že v historii moc peněz nevydělám, nehledě na perspektivu povolání 😁 (pardon za vtip).

A tak jsem si historii nechala jen jako koníčka. No a někdy už ve druháku mi bylo jasný, že po gymplu půjdu technickým směrem. Maturita z matiky a fyziky a pak v říjnu nástup na Fakultu strojní ČVUT. A v hlavě sen, že budu dělat letadla. 

Sen s letadly mě držel už na gymplu, ale pak hned v prvním semestru na strojárně přišel předmět Základy technologií a v něm svařování.


No a hned po prvním vkročení na svařovnu jsem věděla, že tohle je to ono 😍. Prostě, když ti něco voní, tak je to asi to správné 😁.

A pak se v systému s předměty objevil volitelný předmět s názvem Svařování v praxi. Bez ostychu říkám, že se jednalo o bezkonkurečně nejlepší předmět na mé alma máter. Spočíval v tom, že jsem se oblékli do pracovního, nasadili na hlavy kukly a hodinu a půl týdně řádili s elektrodou ve svařovacích boxech. 

Absolvovala jsem ho 2x.

Ve čtrťáku jsem si v rámci zimního zkouškového udělala základní kurz na svařování nerezu TIGem (do toho jsem stihla jako jediná v předtermínu udělat nejtěžší zkoušku) a v posledním semestru začala chodit na kurz pro Mezinárodní svářečské inženýry.

Perlička na závěr

Když jsme byli s bratrem na gymplu, řekla nám naše máma, že nám chybí v rodině právník a doktor, ale že to nechá na nás, jak si to rozdělíme. Já mám vystudovanou strojařinu a bratr se zabývá robotikou… držím mamce palce, aby jí to vyšlo alespoň s vnoučaty 😁😁.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Začti se

Články ze všech kategorií

Bosna a potrubí

Bosna a potrubí

14.11.2021 Nevím, jak vy, ale já jsem už od léta měla hrozné nutkání ještě na podzim (takticky, než se zase všechno zavře) vyjet někam za hranice....

číst více