Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně 2021

24.11.2021

Jako mnozí další jsem se letos v listopadu vydala pracovně na pravidelný Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně.

Veletrhům obecně říkám „lov na propisky“, jelikož propiska je základním reklamním předmětem, které firmy nabízejí. Teda vlastně častější jsou ještě bonbóny, ale ty má málokterá firma ve firemním provedení 😁.

Dle slov kolegů byl letos veletrh tak o 1/3 vystavovatelů menší, nicméně pro mě to bylo akorát. Ono ve chvíli, kdy tam nejedete jen na kukačku, ale i na pokec, tak už zabere nějaký čas obejít všechny vystavovatele.

Co mě nejvíce zaujalo?

Předváděčka ručního laserového svařování české výroby!

Při mém průzkumu trhu toto léto jsem narazila pouze na zařízení čínské výroby. O tom, jak Číňané přistupují k bezpečnosti jsem psala už tady. Oproti zařízení, které jsem měla možnost týden zkoušet v práci, mělo mnohem více ergonomický hořák a asi tak 2x menší zdroj. Za mě palec nahoru a zdravím svoje dva spolužáky z vysoké, co na tom dělaj 😉.

TIG mikrosvařování

Technologie, kterou jsem si chtěla vždycky zkusit. Hořák je hodně podobný klasickému TIGovému, jenom je o dost menší a zařízení fungovalo v pulzním režimu a s nožním pedálem. Frekvence se dala nastavit v rozmezí 1-5Hz, nebo zařízení fungovalo v režimu jedno zmáčknutí pedálu = jeden pulz = jedno natavení ZM i PM.

Minihořák a minizařízení v krásné tyrkysové barvě 😍, to prostě jako holka-svářečka prostě chceš. 😁

Automatická pásovačka a balička palet

Za mě praktické, pokud balíte balíky o tvaru hranolu a nejlépe ve stále stejné velikosti. To, že obě mašinky zaujmou na první pohled, o tom žádná.

Automatická balička palet

Vysoké školy

To, že mám slabost pro mojí alma mater, ví asi každý, tak jsem samozřejmě musela zavítat i na stánek FS ČVUT. Kromě ČVUTu vystavovaly i university VUT z Brna a VŠB-TUO z Ostravy.

A co vy, jezdíte rádi na veletrhy? A jen na kukačku nebo za obchodem?

Vaše EDUWELDA

3 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Začti se

Články ze všech kategorií

Bosna a potrubí

Bosna a potrubí

14.11.2021 Nevím, jak vy, ale já jsem už od léta měla hrozné nutkání ještě na podzim (takticky, než se zase všechno zavře) vyjet někam za hranice....

číst více