Památník gruzínských válečných hrdinů v Gori, Gruzie

18.8.2021

I přes další a další covidové restrikce jsme zase po pár týdnech zamířili na dovolenou na východ od Česka a tentokrát do Gruzie. Poslední roky velmi oblíbená země u českých hikerů, kteří míří hlavně na treky v gruzínské části Kavkazu. Nebudu lhát, taky jsme tam byli, vždyť my jezdíme hlavně na hory. Za mě mají hory ale jedinou nevýhodu. Obvykle tam nikdo nesvařuje 😁.

Uprostřed Gruzie se nachází město Gori, rodné místo Josifa Džugašviliho (kdo neví, tak pogůglí), na což jsou místní obyvatelé stále velmi hrdí. A kromě muzea s Josifovými fotkami je tady také pevnost Gori, pod kterou se nachází Památník gruzínských válečných hrdinů.

Memorial of Georgian heroes

Jedná se o sousoší osmi kovových bojovníků, které v letech 1981-1985 vytvořil gruzínský sochař Giargi Ochiauri. Bojovníci sedí v kruhu na kamenných podstavcích a každému z nich něco chybí. Jak byly sochy vytvořeny se mi nepodařilo dohledat, ale na první pohled se jedná o svařované dílo. Svary jsou přiznané a dotváří symboliku celého díla.

Memorial of Georgian heroes
Memorial of Georgian heroes
Memorial of Georgian heroes
Memorial of Georgian heroes
Memorial of Georgian heroes

Takže co myslíte, v uměleckých dílech rozstřik přiznat nebo ne? A toho Džugašviliho znáte?

vaše EDUWELDA 💙

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Začti se

Články ze všech kategorií

Bosna a potrubí

Bosna a potrubí

14.11.2021 Nevím, jak vy, ale já jsem už od léta měla hrozné nutkání ještě na podzim (takticky, než se zase všechno zavře) vyjet někam za hranice....

číst více